Mononukleóza – Duchovní příčiny

Úno 24, 2020

Podle našich zkušeností s mononukleózou bývá nejčastějším důvodem dlouhodobé anebo intenzivní emoční vypětí především v oblasti vztahů. Pokud nás dožene mononukleóza, měli bychom se jako první podívat na své vztahy s partnerem i okolím. Podívat se, jak vypadají nyní, ale také jak vypadali před 1-1,5 měsíci, tedy před tím, než jsme mononukleózu chytili (inkubační doba je až 6 týdnů). Měli bychom se v klidu zastavit a zamyslet se. Možná ani ne úplně se nad tím zamýšlet, ale spíše se snažit vnímat, jak jsme se v té či oné oblasti cítili. Bylo vše v pořádku? Nehádali jsme se v té době? Nedošlo k rozchodu, rozvodu nebo jinému intenzivnímu zlomu? Byl náš vztah v harmonii? Neřešili jsme si nějaké intenzivní zklamání ve vztahu?
Další věcí, na kterou se můžeme podívat, jsou vztahy s okolím. Co kolegové v práci? Ve škole? Kamarádi a rodina? Nedošlo k nějakým třenicím, které jsme těžce nesli?
I když my jsme při konzultacích nejčastěji odhalili příčinu problému ve vztazích, může být důvodem oslabení obranyschopnosti organismu také dlouhodobý či intenzivní stres. Ten může mít různé příčiny, například finance nebo zaměstnání.

A co děti? I děti mohou mít své těžkosti. A právě jemná dětská dušička je na emoční traumata citlivá mnohem více, než je tomu u nás dospělých. Možná i proto se mononukleóza nejčastěji týká dětí a dospívajících. Děti naprosto jasně a neomylně cítí, pokud se ve vztahu rodičů něco děje. Můžete to před nimi skrývat sebevíc, ale oni a především ti nejmenší to vědí a cítí. A malé dítě více než co jiného potřebuje pevnou rodinu a zázemí, proto hádky rodičů (i když u nich není) nese velmi těžko. Často si navíc myslí, že je to jejich vina, že se maminka s tatínkem hádají a to je ještě horší. A to se týká nejen nejmenších, ale samozřejmě i dospívajících dětí. Dalším zdrojem emočních traumat a stresu může být odmítání kolektivu, šikana či nespravedlnost vůči nim.

Ve chvíli, kdy odhalíme, kde máme své boky, kde nás sužuje nějaké trápení, už nám zbývá „jen“ začít s těmi bloky pracovat a zbavit se jich. Jak na to si můžete přečíst v našem novém článku „Duševní bloky a jak se jich zbavit“. (snad ho brzy dopíšu)

Rozhodně tento krok nepodceňujte. Ono vyřešit příčinu, nebo s tím alespoň začít, je nejlepším krokem k uzdravení.

 

 

Zpět na Mononukleóza

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Registrací zdarma
získáte

Prémiové informace
Léčebné protokoly