Mononukleóza – Alternativní léčba

Úno 24, 2020

Léčba mononukleózy přírodní medicínou:

Když se mě někdo zeptá na mononukleózu, řeknu mu, že tuto nemoc doslova miluju. V tu chvíli se objevuje trochu zmatený výraz tazatele a následuje mé vysvětlení. „Víš, ono na mononukleóze jsou úžasné dvě věci.

Jedna z nich je, že EB virus má v sobě 90% lidí a tedy jen těžko můžeme svalovat všechnu vinu za nemoc na to, že jsme jí prostě někde chytili. Mononukleóza je nemoc, která nám krásně a názorně ukazuje, že o tom jestli onemocníme, rozhoduje stav naší mysli a našeho těla. Základní kontraindikací je zde stres a emoční vypětí. Až za ním následuje nedostatek vitamínů B a další vlivy.

A druhá úžasná věc na mononukleóze je, že lékaři jí neumí léčit, ale my ano. Mononukleóza je úžasnou ukázkou toho, že moderní medicína sice dělá zázraky, ale bylinky mají v péči o zdraví a léčbě stále důležité slovo.“

Když nám lékař diagnostikuje mononukleózu, první otázka kterou bychom měli řešit, by měla být, „jaký je důvod toho, že jsem onemocněl?“. Jak jsem již psal, tak EBV má v sobě 90% lidí a tedy je jasné, že buď ho v sobě máme již delší dobu anebo jsme se s ním už několikrát setkali. Proč jsme ale onemocněli právě teď?  Proč právě nyní v tuto chvíli nám tento téměř všudypřítomný virus začal škodit? Odpověď je zdánlivě snadná, někde selhal náš obranný systém, chcete-li imunita. A teď už jen zbývá odhalit, proč k tomu došlo. To je ta složitější část, viz duchovní příčiny.

 

Strava

Jaterní dieta je základ, abychom ulevili organismu. Měli bychom ho ale i podpořit a dostat do něj vitamíny, minerály a další aktivní rostlinné látky.

Zelenina vařená i syrová (ideálně barevná – řepa, mrkev, kapusta, špenát, rukola, polníček, zelí, brokolice, paprika, cibule, česnek, pórek, chřest). Vývary. Ovoce (ideálně funkční jako borůvky, rybíz, angrešt, goji, pomeranč, kiwi).
Dobré jsou i další superfoods jako jsou chia, šťávy z borůvek, rakytníku, goji, bezu. aloe vera gel, noni, aj. Bio máslo, kvašenou zeleninu. Z tuků můžeme používat olivový, čerstvý konopný či lněný, rybí olej – nejčastěji bereme tekutý mollers (tekutý je lepší než tablety), rakytníkový.

Bylinky

Číst dál - přihlášení.

 

Doplňky

Číst dál - přihlášení.

 

Léčebný protokol akutní infekce:

Číst dál - přihlášení.

Léčebný protokol latentní infekce:

Číst dál - přihlášení.

Průběh léčby:

Číst dál - přihlášení.

 

 

 

Zpět na Mononukleóza

 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Registrací zdarma
získáte

Prémiové informace
Léčebné protokoly