Aloe Vera

Asi před rokem jsme spolu s několika lidmi řešili kvalitu aloe vera gelů v souvislosti s přidanými látkami. Hledal jsem to tehdy půl dne, ale nenašel jsem aloe vera gel, který by neobsahoval zbytečné a často nevhodné a nezdravé přísady. A kupodivu nedopadli dobře ani aloe od MLM firem, které jsou řádově 2 - 4x dražší než běžně prodávané aloe vera gely. Skončili jsme tedy své hledání v domnění, že snad nikdo nedělá čistý aloe vera gel bez škodlivých příměsí.

O půl roku později  jsem ale na veletrhu s překvapením zjistil, že mám takový aloe vera gel přímo před nosem a je dostupný i u jednoho z našich dodavatelů. Aloe vera gel, který obsahuje jen aloe vera a kyselinu citrónovou (něčím to konzervovat museji). Chvíli jsem nevěděl co říct a potom jsem paní vynadal, jak je možné, že jsme to na internetu hned nenašli. Ale lepší pozdě než nikdy.  

A co je ještě lepší? Že se nám podařilo využít speciální akci tohoto výrobce, díky čemuž vám můžeme Aloe vera gel nabídnout s 50% slevou :) 

Co jsme v aloe gelu nechtěli?

Konzervanty:
Benzoan sodný - podezřelý jako příčina dětské hyperaktivity, spolu s dalšími látkami může tvořit rakovinotvorný benzen. \Nevhodný pro astmatiky.
Sorban draselný - poměrně bezpečný, ojediněle se může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování.

Sladidla:
Aspartam - přispívá k tvorbě nádorů, negativní vliv na nervový systém, hormonální systém, mentální funkce a další. Byl zkoumán jako nervový plyn. Více v Adost
Cyklamát - rakovina močového měchýře, vrozené vady, záněty močového měchýře, zvláště v kombinaci se sacharinem. Vyrábí se synteticky přidáním hydroxidu sodného nebo vápenatého (louh) do cyklohexylaminu, který se používá jako přípravek proti hmyzu a korozi, nebo při výrobě plastů.
acesulfam-K - zvýšený výskyt nádorů u krys, 
sacharin sodný - Vyrábí se z uhlí jako vedlejší produkt. Synteticky se vyrábí z toluenu. Zvýšený výskyt rakoviny, 

Zahušťovadla:
Xantan gum - bezpečný. U citlivých osob může působit dráždivě. Ale v aloe vera gelu je zbytečný. Navíc vede prodejce k tvrzení, že jejich aloe vera gel je hustší a kvalitnější. Samozřejmě že konzistence bude hustší, když do aloe gelu přidají zahušťovadlo...

Aloe vera gel anebo šťáva?
Lidé mají často pocit, že aloe vera gel musí být hustý, podobně jako ho prodávají některé MLM firmy, které ho ale zahušťují xanthanem. To ale není nutné a samotná hustota nám o kvalitě a koncentraci nic neříká.
Výroba aloe vera gelu - prvním krokem je samozřejmě sklizení listů. V dalším kroku se z listu oddělí zelené části a ponechá se jen gel. Zelené části totiž způsobují průjmy. Ale zde příprava nekončí. Gel se musí ještě odšťavit, abychom přes půl zeměkoule nepřeváželi tuny vlákniny, ale jen to nejhodnotnější. tato šťáva je základní surovinou pro všechny u nás prodávané aloe vera gely jak klasicky, tak i přes MLM. Na každém výrobci ale už záleží jak aloe vera gel dále zpracuje, jak ho konzervuje, přichutí, nebo zahustí. 

Účinky o kterých vám podle úřadů můžeme napsat:
Antioxidant
Imunitní systém
Čištění a detoxikace 
Normální hladina cukru v krvi
Přirozená obranyschopnost 
Napětí – únava

 

ORGANIC_WAY-100P-STAVA-ALOE-VERA-1000G-2

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.